„Cięta” riposta jest prosta.

„Cięta” riposta jest prosta.

Wszyscy w rozmawianiu jesteśmy mistrzami, dopóki ktoś nam nie przygada. I dzieje się tak wielokrotnie, gdy nasz rozmówca wywiera na nas presję lub wręcz atakuje. Manipulowanie treścią i emocjami w rozmowie były od wieków i są do dzisiaj na porządku dziennym. Tak realizuje się małe i wielkie intrygi. A my co? Wykształceni i szkoleni do kulturalnych rozmówek – „zapominamy języka w gębie”. Oczywiście moglibyśmy taką porażkę zbagatelizować, wielu tak robi i udaje, że jest ok. Ale co mają zrobić ci z nas, którzy aż się w środku gotują, że tak naiwnie dali się podejść?

Poćwiczyć, po prostu poćwiczyć. Manipulacje mają szablon myślowy i emocjonalny, a sylwetka agresora zawsze podczas ataku jest taka sama. Takie rzeczy da się zauważyć i wykorzystać przeciwko napastnikowi. Czujni i przygotowani na manipulację, spokojnie dobierzemy kontrargumenty i formę. Ćwiczenie „ciętej riposty” ma również wymiar emocjonalny. Uczymy się kontrolowania przebiegu i treści rozmowy, przez co rozwijamy umiejętność zachowywania dystansu do manipulacji a nawet presji naszego rozmówcy. Dodatkowo ćwiczenie „ciętej riposty” to świetny trening językowy, podnosi poziom naszej błyskotliwości w rozmowie. Poczuciem humoru w komunikacji można się wspaniale wyróżnić lub popisać w pracy lub towarzystwie, a przy okazji zwrócić uwagę płci przeciwnej.

Program warsztatów czyli zestawienie zagadnień i ćwiczeń:

Od ogółu do szczegółu – (rozpoznawanie różnych postaw komunikacyjnych)

* kto nas nie atakuje, ale nie wolno go lekceważyć?

* wilki w owczej skórze, czyli komu służy skracanie dystansu w rozmowie?

* czego boi się agresor?

* wywyższanie się, czyli kto i jakie kompleksy ukrywa pod protekcjonalizmem?

Nie wyręczaj wrogów – (jak minimalizować swoją podatność na manipulację)

* komu służy i jak wygląda pasożytnictwo emocjonalne w rozmowie?

* jak chronić wrażliwość i inne emocjonalne dobra osobiste?

* nie oddawaj potrzeb społecznych w ręce manipulatorów

* odwracanie naszej uwagi, czyli merytoryczna zasłona presji emocjonalnej?

* dlaczego „pyskówka” nie jest wygraną

* kiedy jesteśmy mistrzami „ciętej” riposty

Trening czyni mistrza – (proste ćwiczenia dla mocnego efektu)

* rozmawiaj i obserwuj

* zadawaj pytania, to też argumentacja

* umiejętne wykorzystywanie „oręża” przeciwnika

* zachowywanie spokoju, czyli mam dużo czasu i swobody na ripostę

* finezja językowa (słowna) to umiejętność, którą się ćwiczy non stop

HARMONOGRAM:

Warszawa

8.03 piątek 19:00-21:00
9.03 sobota 10:00-14:00
10.03 niedziela 10:00-14:00

INFORMACJE I ZAPISY:

Zgłoszenia

O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata wpisowej składki.
Po więcej informacji napisz do Macieja: maciek@sawares.eu
Kontakt telefoniczny: Maciek – tel. 604 085 117

Kto prowadzi warsztaty?

Warsztaty poprowadzi trener z bogatym doświadczeniem zawodowym, biznesowym i społecznym. Edukację w tym zakresie rozpoczął w Wojskowej Szkole Wyższej na kierunku oficerów politycznych. Posiada dodatkowo wykształcenie i doświadczenie pedagogiczno-psychologiczne oraz instruktorsko-wychowawcze. Jest praktykiem z ponad 20-letnim stażem, co gwarantuje uczestnikom wysoką efektywność warsztatów. Jego profesjonalizm, skuteczność i wyjątkowe podejście potwierdza wiele opinii, które możecie przeczytać poniżej. Nasza współpraca trwa od początku istnienia Sawaresu, dzięki temu wielu z nas zbudowało właściwą strategię swojej kariery. Jego pomoc cenią sobie między innymi menadżerowie wyższego szczebla zarządzania, którym zależy na skuteczności i poufności. Jeżeli masz pytania o program, jak wyglądają warsztaty czy metodykę umożliwiamy bezpośredni kontakt z naszym trenerem: trener@sawares.eu

Warsztaty to wiedza i praktyka w jednym przekazywana w formie intrygującej i wciągającej przygody – poznawania siebie. To, że z wiedzy i umiejętności możecie od razu skorzystać potwierdzają doświadczenia dotychczasowych uczestników. Kilkoro z nich podzieliło się swoimi wrażeniami:

„Cięta” riposta jest prosta.
Polecam te warsztaty, bo działają wszechstronnie.

Dzięki nim zdecydowanie lepiej radzę sobie na rynku pracy. Nie tylko moje życie profesjonalne poszło do przodu, prywatnie też nie narzekam – ludzie chętnie interesują się moją osobą, łatwiej nawiązuję kontakty. KAŻDE ;) Nie ma już w moim życiu czasu na nudę!

Agata, Business Development Manager
Zobacz więcej wypowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *