Od czego najlepiej zacząć rozwój osobisty?

Od czego najlepiej zacząć rozwój osobisty?

Od początku, czyli definicji osobistego kapitału. Tak jak przed każdą fascynującą wyprawą robimy bilans, co mamy i co zabrać, a przede wszystkim jak jesteśmy przygotowani. Podobnie powinniśmy potraktować rozwój osobisty. Niech to będzie przygoda poznawcza, przyjemna i wzbogacająca, ale przede wszystkim udana.

Przed rozpoczęciem wymarzonej podróży przeglądamy mapę terenu lub plan miasta, żeby wiedzieć co jest cennego do zobaczenia i jak najlepiej wykorzystać czas, na zabawę i zwiedzanie. A przede wszystkim na co spożytkować swój kapitał – czas, pieniądze i kondycję. To samo możemy zrobić dla siebie, żeby lepiej podróżować przez życie. Tworzenie własnej mapy może być tak samo przyjemne i fascynujące, no i daje wymierne korzyści.

Naszym kapitałem jest zaplecze intelektualne, historia naszych pasji i dotychczasowych przygód. Wszystkie sukcesy i porażki mogą dać nam większą świadomość naszych możliwości i naturalnych talentów. Wtedy każda podróż, nawet w nieznane, jest przyjemna i fascynująca. Nasza wyprawa przez życie staje się przygodą wśród przyjaciół i ciekawych ludzi.

Rozwój osobisty to również wymagająca podróż. Często kojarzy nam się z odpowiedzialnością i obowiązkami. Przez to jest nam trudno zacząć, odkładamy ją na później, wymyślamy dla siebie usprawiedliwienia, że jeszcze nie możemy. Najtrudniej jest nam zacząć. Ale jeżeli początek jest przyjemny i już zapowiada ciekawą przyszłość, możemy mieć już na starcie świetną zabawę.

Pamiętajcie, że ten szlak przed Wami przetarło mnóstwo ludzi. Ich sukcesy, trofea, wspaniałe wspomnienia i niezapomniane znajomości zaczęły się od świadomości osobistego kapitału. Pomyślcie, może Wasza wspaniała przygoda życiowa już czeka za drzwiami. Synoptycy mówią, że szykuje się wspaniała pogoda dla takich podróży. 😎

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *