Inteligentna rozmowa a piękny tenis

Inteligentna rozmowa a piękny tenis

WAŻNE: Poziom i komfort naszej pozycji w społeczeństwie – a więc życia, jest taki sam jak poziom i komfort prowadzonych przez nas rozmów !!!

Odpowiedzcie sobie na proste pytanie –
Wolimy słuchać jak ktoś mówi mądrze czy ładnie ?

Dla wielu ludzi rozmowa to jednostronne wyrzucanie z siebie istotnych (ich zdaniem) informacji. Formą przypomina to czasami serię z karabinu maszynowego – dużo słów, szybko, …. i na oślep.

Rozmowa swoimi zasadami może przypominać grę w tenisa. To – wydawać by się mogło – prosta wymiana. Ale zwróćcie uwagę, że w rozmowie jak w „białym sporcie” jest mnóstwo finezji, strategii, determinacji i „podkręconych” piłek. Jeżeli skupicie się na porównaniu zawodowego tenisa do inteligentnej formy dialogu, na pewno znajdziecie mnóstwo analogii – one się same nasuwają. A jeżeli tenisista potrafi dodatkowo poruszać się z gracją tancerza, mamy „Piękny Tenis”. I to byłoby najlepsze zobrazowanie umiejętności inteligentnego rozmówcy…. , ale … jest jeszcze jedna drobna umiejętność, którą trzeba wyszczególnić. Zamiast „strzelać” mnóstwem informacji i argumentów na oślep (karabin maszynowy), należy podchodzić do wymiany zdań z profesjonalizmem snajpera – Raz a Celnie !
Informacja, jeżeli jest ważna powinna być dostarczana jak przesyłka polecona – „za potwierdzeniem”. I to cała filozofia rozmowy prowadzonej w inteligentnej formie – czyli inteligentnej rozmowy. Bo lubimy słuchać jak ktoś ładnie mówi – inni też.

Zapraszamy na połączony trening „tenisisty, tancerza i snajpera” … no i może trochę listonosza ;). Warsztaty to również dobra i pożyteczna zabawa rozwojem osobistym.

Poziom i komfort naszej pozycji w społeczeństwie – a więc życia, jest taki sam jak poziom i komfort prowadzonych przez nas rozmów !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *