Postanowiłam spróbować!

Postanowiłam spróbować!

Na moje pierwsze warsztaty trafiłam za sprawą koleżanki. Później, wespół w  zespół, zapisało się ze mną grono przyjaciół :) Koleżanka napisała mi w mailu, że zajęcia Active zmieniły jej życie… Postanowiłam spróbować. Wcześniej uprawiałam rózne formy aktywności fizycznej, ale z tańcem nie miałam jeszcze do czynienia.

Warsztaty dodają mi pewności siebie, poszerzają zakres ruchowy, uczę się świadomości własnego ciała (mogę z nim zrobić o wiele więcej niż mi się wcześniej wydawało). Trenuję też odwagę, ile „niemożliwych” ćwiczeń udało mi się wykonać! Swoją drogą jest to niesamowita satysfakcja: przekraczanie własnych barier, zahamowań, kompleksów i wstydu.

Trochę czasu minęło zanim zaufałam prowadzącemu, a tak naprawdę własnemu ciału. Ale opłacało się! Taniec – a może właśnie to poczucie rozruszanego ciała, gibkość, sprężystość  – jest uzależniające! Lubię pracować nad zakresem i starannością wykonywanych ćwiczeń, nad kondycją.

Na warsztatach dużo radości sprawiają mi wszystkie ćwiczenia wprost z WFu z podstawówki: przewroty, wskoki na materace, gwiazdy i inne wygibasy :) Podobnie mam z ćwiczeniami grupowymi, gdzie oprócz osobistej sprawności liczy się też koordynacja i umiejętność współpracy. Dlatego cieszę się szalenie na przygotowanie choćby najprostszego układu choreograficznego.

Z czasem doceniłam też znaczenie dobrej rozgrzewki. Wykonywanie tych samych ćwiczeń pozwala mi je coraz lepiej poznać i obserwować własny rozwój. Na zajęciach oprócz pewnej powtarzalności, jest mnóstwo różnorodnych ćwiczeń ogólnorozwojowych. W ten prosty sposób to co ważne nam nie umyka, a zajęcia jako całość się nie nudzą. Za to za każdym razem wprowadzane jest coś nowego.

Na warsztatach podoba mi się, że prowadzący też się rusza. Szanuje uczestników, ich kondycję fizyczną i emocjonalną. Widać, że zależy mu na naszym rozwoju i lubi to co robi. Wszystkich zachęcam by przychodzili na te warsztaty, bo to coś więcej niż klasyczne kursy tańca. Active dodaje energii, pewności siebie. Każdy z uczestników nawet mimowolnie zaczyna odkrywać swój potencjał i się rozwijać.

Autorką wypowiedzi jest Weronika Styś – członkini Stowarzyszenia SAWARES