Widzenie prawdziwego człowieka pod oficjalnym wizerunkiem | warsztaty

Widzenie prawdziwego człowieka pod oficjalnym wizerunkiem | warsztaty

GDYNIA 30.06 – 2.07

Nadeszły czasy ogólnie akceptowalnego fałszu wizerunkowego. Nosimy stroje sportowe chociaż niczego nie trenujemy, barwy militarne choć do odważnych i walecznych nie należymy.  Stroimy się by ukryć kompleksy pochodzenia i wyglądać na ludzi z kasą i klasą. Na portalach lansujemy się jako ludzie szczęśliwi, otoczeni rodziną i przyjaciółmi. Udajemy, że mamy ciekawe życie i wymarzoną pracę. Uatrakcyjniony wizerunek ma dać nam lepsze notowania społeczne i biznesowe. Ale musimy liczyć się z tym, że inni też nas swoim wizerunkiem zwodzą i oszukują. Fałszywy wizerunek jest elementem manipulacji obliczonej na jakiś zysk.

Mając taką świadomość stajemy się ostrożni i wycofani w relacjach. Staramy się dostrzec prawdziwe intencje i charakter człowieka. Wszystko po to by nie dać sie oszukać i wykorzystać. Liczymy, że nie zawiedzie nas nasza intuicja i w porę rozpoznamy manipulację. Ale z drugiej strony chcemy wierzyć, że ten wspaniały szef nas polubi i doceni. Miły i profesjonalny sprzedawca lub konsultant chce nam pomóc a nie oszukać. Atrakcyjny chłopak lub dziewczyna wybierze nas i obdarzy wymarzonym uczuciem. Jak w bajce.

Fałszywy wizerunek tak jak każda manipulacja da sie rozszyfrować, metodycznie i kompleksowo. A umiejętność odczytywania prawdziwego nastawienia, charakteru i intencji innych ludzi przyda nam się nie tylko do ochrony przed nieuczciwymi manipulacjami. Dzięki temu będziemy lepiej dostrzegać tych prawdziwych wspaniałych szefów, profesjonalnych sprzedawców i atrakcyjnych partnerów, którzy pomogą urzeczywistnić nasze marzenia. Czas otworzyć oczy i nauczyć się dostrzegać prawdę o ludziach pod ich oficjalnym wizerunkiem.

PROGRAM WARSZTATÓW

 Wprowadzenie:

* Co to jest wygląd, wizerunek, aparycja ?
* Znaczenie wizerunku i aparycji w relacjach międzyludzkich.
* Sylwetka, mowa ciała i ubranie – składowe wizerunku.
* Najczęsciej spotykane manipulacje i kłamstwa wizerunkowe.
* Wykorzystywanie wizerunku do ukrywania kompleksów.

Najłatwiej zmienić ubranie:

* Wyróżnianie wizerunkiem wśród dzieci i młodzieży.
* „Cudza skóra” czyli nowe ubranie i stare nawyki.
* „Barwy klubowe” czyli ubieram się tak jak chcę przynależeć.
* Przesadny strój a kompleksy i pozycja społeczna.
* Ubranie kogoś „parzy”, „usztywnia”, na kimś „nie leży” – czyli na co warto zwracać uwagę

Czytanie manipulacji wizerunkiem

* Kimono nie czyni mistrza karate.
* „Wilk w owczej skórze” czyli przyjazny wizerunek cynicznego sprzedawcy.
* Kiedy atrakcyjny wizerunek nie jest wartościowym wnętrzem ?
* Jak prawdziwe nawyki demaskują fałszywy wizerunek ?
* Najtrudniej oszukać sobą czyli ciało i jego prawdomówność.

Warsztaty nie są nudnymi wykładami czy szablonowymi zajęciami kursowymi. To wiedza i praktyka w jednym, przekazywana w formie intrygującej i wciągającej przygody – poznawania siebie. To, że wiedzę i umiejętności możecie wykorzystać już następnego dnia albo w okolicznościach niespodziewanych, potwierdzają doświadczenia dotychczasowych uczestników.

Warsztaty poprowadzi profesjonalny trener rozwoju kompetencji osobistych. Praktyk z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy z przedstawicielami wielu profesji, m. in. prawników, handlowców, bankowców, naukowców, freelancerów, informatyków, przedsiębiorców itd. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspomaga również menadżerów wyższej kadry zarządzającej. Dba o przyjemną atmosferę na zajęciach i ma indywidualne podejście do każdego uczestnika.

HARMONOGRAM:
WARSZAWA
9.06 piątek 18:00-20:00
10.06 sobota 12:00-16:00
11.06 niedziela 10:00-14:00

GDYNIA
30.06 piątek 19:00-21:00
1.07 sobota 11:00-15:00
2.07 niedziela 11:00-15:00

INFORMACJE i ZAPISY: Paula – tel. 609 336 929 Maciek – tel. 604 085 117

O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata wpisowej składki.

Masz pytanie do trenera? Napisz na adres: trener@sawares.eu