Budowanie więzi

Budowanie więzi

Narzekamy na więzi rodzinne. Ale czy ich stan nie zależy również od nas samych?

Czy zastanawiałeś się, tak obiektywnie, ile budowania było po Twojej stronie. Ile sam zrobiłeś żeby ta więź była prawdziwa, żeby przetrwała?

Jak dużo wiesz o swoich bliskich? Czy zadałeś sobie kiedyś trud żeby dowiedzieć się jakie pasje miał Twój ojciec? Czy wiesz jakie hobby w młodości miała Twoja mama? Ile razy była zakochana, może też miała złamane serce? Dlaczego Twoja siostra odpowiada Ci gburowato na odczepnego, a brat zachowuje się tak a nie inaczej. Może to Ty traktujesz ich z góry a sam masz pretensje o to że Cię w ogóle nie rozumieją!

Wszyscy tęsknimy za kimś kto nas zrozumie. Kto przeskoczy przez zasieki obronne wycofania, nieufności, uprzedzenia , przez mury budowane nieraz latami. Że będzie obok. Mamy nadzieję, oczekujemy, domagamy się, żądamy,….Nie chcemy samotności, obojętności.

Może nadszedł czas żeby zmienić swoje nastawienie? Stać się życzliwym, wyrozumiałym, ciepłym dla innych. Zrozumieć najpierw najbliższych, przyjaciół, współpracowników. Może wtedy okaże się że porozumienie i wartościowe więzi są na wyciągnięcie ręki. Nie jest to łatwe, ale na pewno do zrobienia. Chyba warto zaryzykować?

Oczywiście zawsze możemy zdać się na konsumpcyjne i komercyjne więzi wszechobecnego marketingu, albo relacyjność skupioną na karierze i biznesie. Ale musimy mieć świadomość, że pracodawcy często nadużywają nazwy rodzina dla własnych celów, a uprzejmi specjaliści sprzedaży, po prostu manipulują więziami dla zysku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *