“Czytanie człowieka” – praktyczne warsztaty rozwijania inteligencji społecznej

“Czytanie człowieka” – praktyczne warsztaty rozwijania inteligencji społecznej

Antidotum na jesienne przygnębienie i osamotnienie.

Pierwszy dzień jesieni, brrrr. Złota polska jesień potrafi być piękna ale jednak w naszym klimacie ☺ czasami więcej jest szarych i przygnębiających dni. A my jesteśmy podatni na odczuwanie nostalgii, nadwrażliwość mamy w standardzie.
Na FB udajemy towarzyskich i szczęśliwych, ale w realnych relacjach jesteśmy nieporadni. Poczucie osamotnienia może narastać, a jesień dodatkowo sprzyja takim klimatom. Nie jesteśmy stworzeni do samotności ale często gubi nas powierzchowność w kontaktach.

Co można z tym zrobić ?

Powinniśmy więcej uwagi poświęcać innym i zerwać z powierzchownością w kontaktach. Wyobraźcie sobie prosty mechanizm relacyjny. Udajemy na FB szczęśliwych, więc inni myślą, że tacy jesteśmy i nie potrzebujemy zrozumienia, a jedyne czego oczekujemy to towarzyskość i zabawa. Z czasem takie znajomości nas męczą, pojawiają się nieporozumienia i relacyjne porażki. Popadamy w introwertyczne osamotnienie, które nas dodatkowo osłabia w kontaktach. Chcemy, żeby ta sytuacja się zmieniła, ale nie powinniśmy żyć złudzeniami, samo się nie stanie.

Czytanie człowieka to rozwijanie inteligencji społecznej

To znaczy, że skupiamy się na relacjach w oparciu o umysł, a takie podejście odciąża naszą nadwrażliwą i osłabioną emocjonalność. Czytanie człowieka to również wnikliwe i szersze spojrzenie na innych, ułatwiające właściwą interpretację zachowań i ich zrozumienie. Te umiejętności cenione są w biznesie ale w życiu osobistym mogą nam przynieść dużo więcej korzyści oraz być antidotum na osamotnienie.

Jeżeli chcemy znaleźć prawdziwych przyjaciół, zrozumieć zachowania naszych bliskich, odnaleźć w tłumie przyszłego partnera, musimy patrzeć i widzieć. Powinniśmy skupić większą uwagę na innych, przenikać ich powierzchowność i dostrzegać prawdziwe wartości. Tylko tak można budować wartościowe relacje. Czytanie człowieka to medal, który ma dwie strony. Nie tylko będziemy lepiej widzieć i rozumieć innych, my również nauczymy się być bardziej czytelni. Inni również nas obserwują i lepiej dla nas, jeżeli dobrze będziemy wiedzieć jakie sygnały wysyłamy. A z tym, wbrew naszemu mniemaniu, wcale sobie tak dobrze nie radzimy.

Nadchodzi jesień. Zamiast popadać w osamotnienie zafundujcie sobie antidotum, trening przed życiową wyprawą w krainę kolorowych ludzi.

PROGRAM WARSZTATÓW: 

Wprowadzenie, czyli co trzeba wiedzieć:

 • rola nastawienia i nastroju w kontaktach międzyludzkich
 • 55/38/7 czyli ile mówimy ciałem, głosem i słowami
 • każdy ma indywidualny portret reakcji
 • dlaczego twarz i słowa kłamią najlepiej ?
 • nasze reakcje zależą od komfortu i dyskomfortu
 • oddech prawdę Ci powie

Co i jak można czytać w człowieku?

Ciało, ruch, wizerunek:
 • sylwetka i znaczenie jej wyglądu
 • mowa ciała jako szczera wypowiedź ruchem
 • wizerunek jako obraz naszej mentalności i potencjału
Głos i forma wypowiedzi, pismo:
 • głos; odtwarzacz i wzmacniacz naszej emocjonalności
 • sens i charakterystyka formy wypowiedzi
 • pismo czyli nasz styl i emocje
Mapa twarzy i oczy:
 • pamięć mięśniowa i mimika
 • oczy i różne spojrzenia
 • wzrok a kłamstwo i konfabulacja
W sieci wizerunku w sieci:
 • brak informacji to też informacja
 • pozory mylą czyli „wilk w owczej skórze”
 • dobry PR jest niewidoczny

Kto prowadzi warsztaty?

Warsztaty poprowadzi trener z bogatym doświadczeniem zawodowym, biznesowym i społecznym. Edukację w tym zakresie rozpoczął w Wojskowej Szkole Wyższej na kierunku oficerów politycznych. Posiada dodatkowo wykształcenie i doświadczenie pedagogiczno-psychologiczne oraz instruktorsko-wychowawcze. Jest praktykiem z ponad 20-letnim stażem, co gwarantuje uczestnikom wysoką efektywność warsztatów.

Jego profesjonalizm, skuteczność i wyjątkowe podejście potwierdza wiele opinii, które możecie przeczytać tutaj. Nasza współpraca trwa od początku istnienia Sawaresu, dzięki temu wielu z nas zbudowało właściwą strategię swojej kariery. Jego pomoc cenią sobie między innymi menadżerowie wyższego szczebla zarządzania, którym zależy na skuteczności i poufności.

HARMONOGRAM:

W zeszłym roku temat ten cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego w tym roku mamy dla was dwie propozycje terminowe. Prowadzimy zapisy na dwie grupy dla Trójmiasta i Warszawy.

Terminy warsztatów dla Trójmiasta: 6-8 października

Godziny zajęć:
6.10 (piątek): 19:00-21:00
7.10 (sobota): 10:00-14:00
8.10 (niedziela): 10:00–14:00

INFORMACJE i ZAPISY: 

Karolina – 607 182 797, Maciek – 604 085 117

Umożliwiamy też bezpośredni kontakt z naszym trenerem pod adresem: trener@sawares.eu