Komunikacja w biznesie jest niezbędna – tak jak czytanie wizerunku w komunikacji

Komunikacja w biznesie jest niezbędna – tak jak czytanie wizerunku w komunikacji

Warto posiadać te widzę i umiejętności bo jest co raz więcej ludzi, którzy udają kogoś kim nie są. I tak jak w życiu prywatnym wpadka może się skończyć na łzach i ostrym drinkowaniu tak w biznesie konsekwencje mogą być dotkliwe długofalowo.

Czy potrafisz czytać z wizerunku i rozumiesz komunikaty pozawerbalne?

Czytanie wizerunku chroni nas od manipulacji słownych. Wizerunek to wygląd zewnętrzny, ubiór, ciało człowieka, jego zachowanie, ruchy, mimika. Cechy te dokładnie mówią o prawdziwym nastawieniu naszego rozmówcy i jego intencjach.

W komunikacji bezpośredniej człowiek najpierw wyraża się pozawerbalnie i umiejętność widzenia tych sygnałów jest obecnie ceniona w wielu zawodach. Pracuję w Warszawie jako prawnik i mam do czynienia z wieloma ludźmi z biznesu i z show business’u. Przyznam bez ogródek, że czytanie wizerunku nie raz uratowało mi tyłek w komunikacji. W kontaktach osobistych również możemy nie raz uniknąć zmanipulowania, konfliktu lub lepiej zrozumieć ważną dla nas osobę.

Podstawą udanej i sensownej komunikacji międzyludzkiej jest właściwa ocena drugiej osoby. Nie wszystkim trzeba się podlizywać by zyskać przychylność ani też nie każdemu pokazywać pazury. Klęski w życiu prywatnym i zawodowym zaczynają się właśnie od „niewidzenia” prawdziwej osobowości. Często chcemy, aby inni byli tacy jak my chcemy, żeby byli. Dorabiamy ideologię do momentu kiedy przychodzi zdrada lub konflikt. Czas to zmienić. Naucz się widzieć ludzi takimi jakimi są – zacznij właściwie czytać wizerunek i rozumieć innych !

To wcale nie jest trudne – człowiek prawdę o sobie ma wypisaną na swoim wizerunku. Wystarczy wiedzieć na co zwracać uwagę. Korzyść jest oczywista, rozwijając tę wiedzę i umiejętności zawsze jesteś przygotowany i mądrze postępujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *