Mapa kapitału osobistego dla liderów.

Mapa kapitału osobistego dla liderów.

Jaki dyrektor lub właściciel firmy nie zna doskonale swojego przedsiębiorstwa? Jaki menadżer lub kierownik nie zna dobrze potencjału swoich podwładnych? Jaki lider lub freelancer nie zna dobrze swojego osobistego kapitału? Odpowiedź jest jedna – kiepski.

Człowiek przypomina trochę firmę, przedsiębiorstwo produkcyjne i usługowe w jednym. W zarządzie zasiadają m.in. prezes umysłowy, prezes pionu emocjonalnego i ten od cielesności. Doradzają w zarządzie członkowie – płeć, wiek, mentalność, itd. Jeżeli jest zgoda między nimi i współpraca, zarządzanie przynosi zyski i rozwój firmie.

Konflikty między apodyktycznym umysłowym, sfrustrowanym emocjonalnym i wygodnym cielesnym nie wróżą firmie powodzenia na rynku. Zazwyczaj na nic zdaje się podglądanie strategii skutecznej w innych firmach, u konkurencji a tym bardziej za granicą. I zanim wylądujemy na kozetce u doradcy zarządzania naszym przedsiębiorstwem, zróbmy wszystko by ogarnąć zarząd i wyprowadzić firmę z kryzysu samemu. Szczególnie, że doradcy potrafią mieć wyłącznie teoretyczne pojęcie o dobrym zarządzaniu.

Mapa osobistego kapitału to taki zbiór CV wszystkich decydentów w naszej firmie. Historia naszej kompetencyjności we wszystkich kluczowych dla nas oddziałach. Mając taką wiedzę łatwiej sprawnie zarządzać i wyprowadzić własne przedsiębiorstwo z kryzysu lub na szerokie wody biznesu. To tyle na temat najbliższych warsztatów PR. Skorzystać mogą liderzy z Warszawy i Trójmiasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *