Mapa naturalnych predyspozycji i osobistego potencjału

Mapa naturalnych predyspozycji i osobistego potencjału

Każdy z nas ma za sobą szkołę podstawową, gimnazjum, szkołę średnią, studia. Taki był porządek rozwijania światopoglądu i kompetencji zawodowych. Jak określić chronologię rozwoju osobistego? Podstawy nauki o sobie, rozumienia i zarządzania swoim kapitałem wymagają samoświadomości. Tego nie da się ominąć, lepiej zrobić to rzetelnie i obiektywnie. Zwiedzamy różne krainy, jesteśmy znawcami wielu dziedzin, a co wiemy o sobie? Czy nasza samoakceptacja bazuje wyłącznie na lubieniu i szacunku innych? Kraje odwiedzamy czasowo, firmy też będziemy zmieniać, związki potrafią być nietrwałe, ale siebie samych mamy na całe życie.

Samoświadomość jako podstawa skutecznego rozwoju osobistego

W rozwoju osobistym człowieka da się zauważyć dwa główne modele zarządzania sobą. Starsze pokolenia stawiały na poznawanie samych siebie w życiu. Obecne wyzwania cywilizacyjne i społeczne wymagają większej samoświadomości już na starcie kariery życiowej. Co się zmieniło? Liczba pokus i ułatwień. To, że możemy mieć coś od razu – bez pracy i wkładu własnego, że należy nam się zrozumienie, szacunek i komfort, no i że każdy jest nam życzliwy. Powiedzenie, “że jeżeli coś jest łatwe do zdobycia, często jest trudne do zniesienia”, nie raz otwiera nam oczy po fakcie.

Podejmowanie decyzji, szczególnie tych trafnych wymaga od każdego niezależnej samoświadomości i samoakceptacji. Brzmi bardzo poważnie, ale łatwiej to ogarnąć, jeżeli zrozumiecie, że samoświadomość to smakowanie życia. Wyobraźcie sobie wspaniałą ucztę, każdy kto udaje siebie – nie czuje prawdziwego smaku potrawy. Powtarza zachowania innych znawców i koneserów dań – życia, biznesu czy relacji międzyludzkich. Bez samoświadomości trudno być sobą.

Jeżeli rozwój osobisty ma być skuteczny i efektywny, niezbędna jest samoświadomość. To jak szkoła podstawowa w systemie edukacji. Tego nie da się ominąć i zlekceważyć. Przy odkładaniu tego na później, warto pamiętać mądre słowa Martina Luthera Kinga – Jakże szybko “nie teraz” staje się “nigdy”. Do zobaczenia na szlaku Rozwoju Osobistego i Powodzenia.

PROGRAM WARSZTATÓW

Osobisty potencjał czyli świadomość naturalnego kapitału:

 • wiedza o sobie to większa pewność siebie w działaniu
 • mapa dotychczasowego rozwoju – spisz i uporządkuj dotychczasowe doświadczenia
 • samo-definicja Twojego potencjału – pasje, aspiracje i naturalna kreatywność
 • łatwiej czyli osobiste nośniki auto-motywacji, samodyscypliny, zaangażowania i konsekwencji

Osobiste doświadczenia rozwojowe – mapa:

 • świadomość zaczyna się od pierwszego wspomnienia
 • historia osobistych dróg rozwoju ciała, umysłu i emocjonalności
 • porażki i sukcesy – samokrytycyzm kontra entuzjazm
 • indywidualne cechy wyróżniające społecznie i zawodowo
 • synergia czyli zysk ze współpracy ciała, umysłu i emocji

Inteligencja wieloraka czyli myślenie może być łatwe i przyjemne:

 • co wiesz o swojej inteligencji?
 • pomyśl o swoim myśleniu czyli poznaj różne rodzaje inteligencji
 • sukcesy i porażki są skutkiem zarządzania swoimi inteligencjami
 • emocjonalność i jej wpływ na posługiwanie się inteligencjami
 • inteligentne spojrzenie na osobiste doświadczenia
 • komfortowe relacje z innymi ludźmi czyli osobisty potencjał inteligencji społecznej
 • porządek i harmonia to współpraca świadomości i podświadomości oraz większy komfort życia

Godziny zajęć:

WARSZAWA
9.03 piątek: 19:00-21:00
10.03 sobota: 10:00-14:00
11.03 niedziela: 10:00-14:00

Zgłoszenia

O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata wpisowej składki.
Po więcej informacji napisz do Macieja: maciek@sawares.eu
Kontakt telefoniczny: Paula – tel. 609 336 929 i Maciek – tel. 604 085 117

Kto prowadzi warsztaty?

Warsztaty poprowadzi trener z bogatym doświadczeniem zawodowym, biznesowym i społecznym. Edukację w tym zakresie rozpoczął w Wojskowej Szkole Wyższej na kierunku oficerów politycznych. Posiada dodatkowo wykształcenie i doświadczenie pedagogiczno-psychologiczne oraz instruktorsko-wychowawcze. Jest praktykiem z ponad 20-letnim stażem, co gwarantuje uczestnikom wysoką efektywność warsztatów. Jego profesjonalizm, skuteczność i wyjątkowe podejście potwierdza wiele opinii, które możecie przeczytać poniżej. Nasza współpraca trwa od początku istnienia Sawaresu, dzięki temu wielu z nas zbudowało właściwą strategię swojej kariery. Jego pomoc cenią sobie między innymi menadżerowie wyższego szczebla zarządzania, którym zależy na skuteczności i poufności. Jeżeli masz pytania o program, jak wyglądają warsztaty czy metodykę umożliwiamy bezpośredni kontakt z naszym trenerem: trener@sawares.eu

Warsztaty to wiedza i praktyka w jednym przekazywana w formie intrygującej i wciągającej przygody – poznawania siebie. To, że z wiedzy i umiejętności możecie od razu skorzystać potwierdzają doświadczenia dotychczasowych uczestników. Kilkoro z nich podzieliło się swoimi wrażeniami:

Mapa naturalnych predyspozycji i osobistego potencjału
Polecam te warsztaty, bo działają wszechstronnie.

Dzięki nim zdecydowanie lepiej radzę sobie na rynku pracy. Nie tylko moje życie profesjonalne poszło do przodu, prywatnie też nie narzekam – ludzie chętnie interesują się moją osobą, łatwiej nawiązuję kontakty. KAŻDE ;) Nie ma już w moim życiu czasu na nudę!

Agata, Business Development Manager

Zobacz więcej wypowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *