Myślę, więc jestem atrakcyjny

Myślę, więc jestem atrakcyjny

Skoro każdy z nas myśli to skąd tak wiele nieprzemyślanych decyzji? Zacznijmy od początku, czyli od więzi międzyludzkich. Te wymagają inteligentnego poruszania się w relacjach. Sama uroda może być bardzo dobrym wstępem, ale często nie wystarczy do tworzenia i rozwijania więzi z drugim człowiekiem. Tu przydaje się inteligencja i to najlepiej wieloraka. Aby móc błysnąć w towarzystwie lub przed wybraną osobą najlepiej imponować na wielu płaszczyznach.

Liderzy życia towarzyskiego wypowiadają się na różne tematy w wielu dziedzinach. Opowiadają o podróżach, dbają o naturę, mają wyczucie estetyczne, słuchają muzyki lub grają na instrumencie, potrafią tańczyć i są sprawni fizyczne, mają charyzmę.

Za tymi wszystkimi umiejętnościami stoi inteligencja wieloraka (jeśli nic Ci to nie mówi to więcej na temat inteligencji wielorakiej poczytasz w wydarzeniu i postach poniżej). Okazuje się, że każdy z nas ją posiada. Więc czemu innym wychodzi a nam nie ?

Odpowiedź jest prosta. Nieodpowiednie zarządzanie swoimi inteligencjami może powodować naturalny wewnętrzny konflikt myślowy – stąd np. nieumiejętność podjęcia odpowiedniej decyzji. Jesteśmy młodzi, mamy dużo energii i zapału, jesteśmy wrażliwi, kochamy naturę, umiemy liczyć, ale mamy też w swojej różnorodności skłonność do podtrzymywania myślowego chaosu.

Jeżeli ktoś kto czyta ten post rozumie co mamy na myśli i będzie chciał uporządkować swój chaos zapraszam na nasze warsztaty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *