O Nas

Stowarzyszenie Rozwoju Osobistego SAWARES założyliśmy w 2007 roku, kiedy większość z nas była jeszcze na studiach. Wiedzieliśmy, że sam dyplom wyższej uczelni nie zagwarantuje udanego startu w życie. Studia dają teoretyczną wiedzę zawodową, ale nie dają możliwości praktycznego rozwijania kompetencji osobistych. Umiejętności te są w biznesie niezbędne a życie prywatne staje się dzięki nim bardziej atrakcyjne.

Szukaliśmy dodatkowych możliwości wszechstronnego rozwijania się. Dostępne na rynku szkolenia w większości nie spełniały naszych oczekiwań: były szablonowe, teoretyczne (czytaj: nudne) i nie dawały praktycznych umiejętności. Postanowiliśmy nie marudzić i nie czekać z założonymi rękami tylko działać. A naszym mottem stało się: ‘Jeżeli czegoś brakuje – możemy to sobie zorganizować’. Znaleźliśmy trenerów i specjalistów, którzy mają wieloletnie doświadczenie, autorskie metody, charyzmę oraz indywidualne podejście do każdego (bo ile ‘człowieków’ tyle różnych osobowości).  Zaczęliśmy organizować warsztaty na własną rękę :-)

Po 10 już latach działalności wiemy przed jakimi wyzwaniami stają młodzi ludzie. Szybko przekonaliśmy się, że wiele osób aktywnych zawodowo i ze sporym doświadczeniem, tak jak my potrzebuje sensownego rozwoju w zakresie kompetencji osobistych. Dlatego zajęcia są praktyczne i nie ma w nich niepotrzebnej wiedzy. Prowadzone w sposób ciekawy, niestresujący, w przyjemnej atmosferze – co oddają zdjęcia i opinie uczestników. Nie od dziś wiadomo, że wiedza przekazana w formie zabawy jest najlepiej przyswajalna. Programy warsztatów dostosowane są do aktualnych potrzeb. Na własnej skórze sprawdzamy ich skuteczność. Lepsze wyniki na egzaminach i dyplomach, ciekawe kontakty towarzyskie i zawodowe, udane rozmowy kwalifikacyjne, wyższe wynagrodzenie, poczucie własnej wartości i zadowolenie z życia. Można to spokojnie i rzetelnie wypracować.

Do stowarzyszenia dołączają osoby z wielu różnych środowisk m.in. menedżerowie, prawnicy, lekarze, ekonomiści, freelancerzy, inżynierowie, informatycy, handlowcy, osoby prowadzące własną działalność i inni specjaliści różnych branży. SAWARES stał się dla nas poligonem doświadczeń i szansą na rozwijanie umiejętności w praktyce. Przy okazji wspólnych działań nawiązaliśmy przyjaźnie. W Sawaresie każdy ma swój indywidualny charakter, dzięki czemu wspieramy się na wielu różnych polach i wymieniamy doświadczeniem. Inwestujemy w rozwój swoich umysłów, osobowości i wizerunku. Czy jest to sensowna inwestycja? Zdecydowanie tak!

Działamy w Warszawie i Trójmieście, dawniej także w Krakowie. Forma rozwoju, która sprawdziła się w naszym przypadku okazała się unikatowa nie tylko na skalę Polski, ale i Europy. Jedna z członkiń Sawaresu – Monika, zorganizowała warsztaty w Aberystwyth w Wielkiej Brytanii. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Jesteśmy otwarci na kontakt i współpracę z innymi organizacjami, ośrodkami akademickimi, zrzeszeniami przedsiębiorców – z każdym kto widzi wspólne pola do działania. Jeżeli chcesz się z nami czymś podzielić napisz. Z uwagą przeczytamy :)