Osobisty wariograf, czyli bezpieczniejsze relacje międzyludzkie

Osobisty wariograf, czyli bezpieczniejsze relacje międzyludzkie

Warszawa jest bezspornie aglomeracją rozbudzającą nasze życiowe aspiracje i nadzieje. Szukamy tu pracy i przyjaciół, ogólnie lepszego życia. Jedni stąd pochodzą, inni z czasem stali się tutejsi i wzbogacamy wspólnie kulturowość regionalną stolicy. Przyznacie, że relacje międzyludzkie w Warszawie bardzo rzutują na nasz komfort pracy i życia. Jaki jest stan naszych wzajemnych stosunków, sami najlepiej wiecie. Jakość komunikacji oraz poszanowanie praw a nawet godności mają się coraz gorzej. Mentalności ludzkiej nie uda się szybko zmienić, ale można się ubezpieczyć od wielu negatywnych relacji. Brak szczerości, kłamstwo i zamiłowanie do manipulacji to popularne metody podporządkowywania sobie innych.

Sami również sięgamy po różne metody perswazji i modyfikowania prawdy, a to dla zachowania tajemnicy, dla bezpieczeństwa, dla zysku albo zwykłej przyjemności. Raczej nie unikniemy konfrontacji z takimi osobami i takimi relacjami.

Oszukujemy z premedytacją lub z konieczności, konfabulujemy by zyskać lub chronić swoje uczucia. Manipulacja prawdą jest i będzie nieodłącznym elementem komunikacji międzyludzkiej, w Warszawie również. Skoro raczej nie powstrzymamy tego zjawiska, to może nauczmy się lepiej radzić z zagrożeniami złych relacji. Przecież bycie bardziej opanowanym i inteligentnym w konfrontacji z kłamstwem to umiejętność społeczna, którą da się wyćwiczyć. Wariograf to urządzenie skonstruowane w taki sposób, by rozpoznawać kłamstwo monitorując ludzkie reakcje. Przecież człowiek również potrafi obserwować i odczytywać zachowania innych, i to bez specjalnego oprogramowania. Jeżeli dodatkowo wiemy na co zwracać uwagę i jak interpretować różne sygnały, osobisty wariograf staje się cenną umiejętnością podnoszącą nasz komfort życia i pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *