Prezentacja i autoprezentacja wg. inteligencji społecznej

Prezentacja i autoprezentacja wg. inteligencji społecznej

Prezentacja projektu, rozmowa kwalifikacyjna lub rekrutacyjna, wywiad dla mediów albo jakieś przesłuchanie. Wszystkie te spotkania wymagają od nas umiejętności odpowiedniej prezentacji.

Jest wiele szablonów, które odsłaniają różne metody przekazywania informacji na swój lub inny temat. Inteligencja społeczna, najbardziej kompetentna w zakresie komunikacji międzyludzkiej (w tym prezentacji i autoprezentacji) ma swoje wymagania, często lekceważone w wielu technikach dotyczących wystąpień.

Zgadza się, że zrobienie dobrego wrażenia nie jest wcale proste. Ludzie stają się coraz bardziej nieufni i nie każdy ma zdolności aktorskie albo uwielbia się popisywać. Chociaż i to nie daje gwarancji pozytywnego i powalającego odbioru. Jednak każdy pragnie jakoś zainteresować sobą otoczenie i widać to wszędzie. Kusimy sensacyjnymi informacjami, atrakcyjnymi towarami i wręcz telepatycznymi więziami. Wszystkie chwyty obliczone na zrobienie wrażenia i wyłudzenie zainteresowania.

Ta autopromocja coraz bardziej przypomina prostackie chwyty marketingowe niż interpersonalną grę komunikacyjną. A więc znowu wracamy do najbardziej kompetentnej inteligencji społecznej czyli interpersonalnej.

PROGRAM WARSZTATÓW:

Prezentacja:

– czy na pewno wiesz o czym mówisz?
– co wiesz o słuchaczach i ich codzienności?
– czy umiesz trafnie odczytać nastawienie słuchaczy?
– nie komplikuj czyli czym najczęściej psujemy prezentację
– przyjaciel lub rzeczoznawca czyli dwie twarze prezentera

Autoprezentacja:

– czy umiesz traktować siebie z dystansem?
– co mówi o Tobie twoja aparycja i mowa ciała?
– “śledczy” czyli skrywana twarz rekruterów i pracodawców
– mam agenta czyli dlaczego nie umiemy mówić o swoich zaletach
– opanowanie to stan ciała nie umysłu

Wrażenie:

– “jajka na czczo” a pierwsze wrażenie
– wrażenie na usługach specjalistów (dyplomata, negocjator, agent)
– wrażenie wg. technik manipulacyjnych i marketingowych
– synergia Twojego ciała, umysłu i emocji
– jak zrobić drugie, trzecie i kolejne dobre wrażenie?

HARMONOGRAM:

Warszawa

23.11 piątek 19:00-21:00
24.11 sobota 10:00-14:00
25.11 niedziela 10:00-14:00

INFORMACJE I ZAPISY:

Zgłoszenia

O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata wpisowej składki.
Po więcej informacji napisz do Macieja: maciek@sawares.eu
Kontakt telefoniczny: Paula – tel. 609 336 929 i Maciek – tel. 604 085 117

Kto prowadzi warsztaty?

Warsztaty poprowadzi trener z bogatym doświadczeniem zawodowym, biznesowym i społecznym. Edukację w tym zakresie rozpoczął w Wojskowej Szkole Wyższej na kierunku oficerów politycznych. Posiada dodatkowo wykształcenie i doświadczenie pedagogiczno-psychologiczne oraz instruktorsko-wychowawcze. Jest praktykiem z ponad 20-letnim stażem, co gwarantuje uczestnikom wysoką efektywność warsztatów. Jego profesjonalizm, skuteczność i wyjątkowe podejście potwierdza wiele opinii, które możecie przeczytać poniżej. Nasza współpraca trwa od początku istnienia Sawaresu, dzięki temu wielu z nas zbudowało właściwą strategię swojej kariery. Jego pomoc cenią sobie między innymi menadżerowie wyższego szczebla zarządzania, którym zależy na skuteczności i poufności. Jeżeli masz pytania o program, jak wyglądają warsztaty czy metodykę umożliwiamy bezpośredni kontakt z naszym trenerem: trener@sawares.eu

Warsztaty to wiedza i praktyka w jednym przekazywana w formie intrygującej i wciągającej przygody – poznawania siebie. To, że z wiedzy i umiejętności możecie od razu skorzystać potwierdzają doświadczenia dotychczasowych uczestników. Kilkoro z nich podzieliło się swoimi wrażeniami:

Prezentacja i autoprezentacja wg. inteligencji społecznej
Polecam te warsztaty, bo działają wszechstronnie.

Dzięki nim zdecydowanie lepiej radzę sobie na rynku pracy. Nie tylko moje życie profesjonalne poszło do przodu, prywatnie też nie narzekam – ludzie chętnie interesują się moją osobą, łatwiej nawiązuję kontakty. KAŻDE ;) Nie ma już w moim życiu czasu na nudę!

Agata, Business Development Manager

Zobacz więcej wypowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *