Program warsztatów ACTIVE

Rozwój ruchowy jest równie niezbędny w życiu człowieka jak umysłowy i emocjonalny. Zaniedbywanie go niesie odczuwalne skutki nie tylko zdrowotne. Dbałość przynosi wymierne efekty w życiu zawodowym i osobistym. Ciało i jego ruch mogą być naszym atutem w kontaktach międzyludzkich lub demaskować brak pewności siebie, lenistwo i zaburzenia emocjonalne. Prędzej czy później i tak każdy człowiek musi poświęcić temu zagadnieniu swoją uwagę. Program warsztatów powstał na zlecenie Stowarzyszenia Rozwoju Osobistego SAWARES i jest unikatowy, nawet (zdaniem uczestników przebywających za granicami kraju) w skali Europy.

Autorski program powstał w oparciu o kilkunastoletnie doświadczenie i obserwacje w pracy nad rozwojem i doskonaleniem ruchowym dzieci, młodzieży i dorosłych; amatorów i zawodowych tancerzy, aktorów i gimnastyków. w niemal każdym przypadku był odpowiednim – skutecznym i przyjemnym rodzajem treningu. Na przestrzeni kilku lat, program został wzbogacony o wiedzę w dziedzinach ściśle związanych z rekreacją i doskonaleniem ruchowym – takich jak choreoterapia, psychologia, pedagogika, kinezjologia edukacyjna.

Zagadnienia i zakres programu przedstawiamy językiem przystępnym – tak, aby każdy zainteresowany wiedział, czego może po nim oczekiwać. Warsztaty rozwijają wszechstronnie i łączą w sobie najlepsze cechy z wielu różnych propozycji w zakresie fitnessu, tańca towarzyskiego, salsy, hip-hopu i breakdance, gimnastyki, akrobatyki, survivalu, water aerobiku, kinezjologii edukacyjnej, PR i komunikacji, a nawet psychoterapii (najlepszą psychoterapią jest poznawanie siebie i poczucie wiary w swoje wartości). Zakres warsztatów jest trudny do skopiowania i powielenia, gdyż wymaga rozległej wiedzy z różnych dziedzin, o czym przekonacie się, czytając opis programu.

Atmosfera

Żeby być sobą, trzeba wiedzieć, kim się jest!

Wiedza staje się łatwiej przyswajalna, jeżeli podawana jest w sposób niestresujący, a nawet rozrywkowy. Prowadzący błyskotliwie, inteligentnie, z humorem i charyzmą zaprasza uczestników do przygody poznawczej, której bohaterami są oni sami. Poznawanie swoich możliwości w miłej atmosferze, będąc rozluźnionym i w poczuciu robienia czegoś wartościowego dla samego siebie, procentuje niezachwianą pewnością siebie i swoich wartości. Wymagania i dyscyplina konsekwentnego rozwijania umiejętności wprowadzane są wtedy, gdy uczestnicy sami tego potrzebują. Żeby być sobą, trzeba wiedzieć, kim się jest!

Emocje

Mowa ciała jest pierwszym i najsilniejszym językiem w komunikacji międzyludzkiej!

Ciało to istny pamiętnik naszych przeżyć, fobii i lenistwa. Na tej wiedzy bazuje mowa ciała. Blokady bioder i ramion, przykurcz podkolanowy, niepewne stanie na nogach i nerwowa gestykulacja, nadpobudliwość i rozchwianie emocjonalne oraz strach – to wszystko jest zapisane w ciele i ruchu człowieka. Już sama świadomość pozwala to w znacznym stopniu kontrolować, a warsztaty rozwijają dodatkowo panowanie nad emocjami wyrażanymi ciałem.

Umiejętne pogodzenie opanowania i żywiołowości, prezentacja ekspresji osobowości i charyzmy – na warsztatach z tym możecie się oswoić oraz nauczyć się tym władać. Nauczycie się „czytać” osobowości innych, sami prezentując swoje najlepsze i korzystne dla siebie walory. Mowa ciała jest pierwszym i najsilniejszym językiem w komunikacji międzyludzkiej!

Umysł

Świat nie kręci się wokół Ciebie, ale możesz swobodnie się w nim poruszać. Za ciałem pójdzie umysł!

Skupienie – łatwo powiedzieć, trudniej uzyskać. Skupienie najprzyjemniej wypracować tańcem, a dokładniej technikami dostępnymi zawodowym tancerzom. Nie jest to proces męczący i stresujący. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pozwalają ćwiczyć skupienie na bazie zabawy ruchem w przyjemnym nastoju rytmicznej muzyki. Niektóre tajniki profesjonalnych technik tanecznych przydają się i ułatwiają naturalny rozwój człowieka łatwo, przyjemnie i skutecznie. Swobodne władanie obiema półkulami mózgowymi to poważniejsze zagadnienie. Uruchomienie właściwego posługiwania się ruchem obiema stronami ciała i przepływu bodźców ruchowych we wszystkich kierunkach wpływa na równie swobodne korzystanie ze sfer mózgowych odpowiedzialnych za kreację oraz działanie.

To jest dowiedzione naukowo – szukaj w zagadnieniach kinezjologii edukacyjnej. Rezultat – efektywniejsza nauka i lepsze notowania na egzaminach. Wyobraźnia przestrzenna – ćwiczona najczęściej plastycznie i z wykorzystaniem np. piramid z klocków. Często sprawdzana w testach IQ. Tańcząc i ćwicząc z nami na warsztatach, swobodnie odnajdujesz się w przestrzeni, w której się poruszasz. Równocześnie mimowolnie rozwijasz świadomość przestrzeni każdego rodzaju. Tę umiejętność zachowasz już na zawsze! Świat nie kręci się wokół Ciebie, ale możesz swobodnie się w nim poruszać. Za ciałem pójdzie umysł!

Ciało – RUCH

Ładny manekin nie przestanie być manekinem!

Lenistwo jest naturalnym przyzwyczajeniem człowieka, jak niezbędny składnik wspaniałej potrawy, który nie powinien być jednak smakiem przewodnim – danie może wtedy zemdlić degustatora. Jak utrzymać sprawność fizyczną i kondycję tak, by nie był to proces narzucanej na siłę dyscypliny?

Przyjemnym tańcem. Korzyść jest podwójna, poza zabawą swoimi możliwościami fizycznymi, ćwiczenia taneczne uruchamiają naturalną żywiołowość i w odróżnieniu od wielu zajęć na siłowni, od razu wprawiają człowieka w dobry nastrój. Tylko przyjemne i radosne posługiwanie się ciałem wyzwala endorfiny.

Mozolne ćwiczenia są przez organizm odbierane głównie, jako zmęczenie i mogą skutkować wydzielaniem toksyn. Dlatego na warsztatach SAWARESu stosujemy specjalne zestawienia ćwiczeń sprawnościowych i tanecznych na materacach i na basenie. Hip-hopowa akrobatyka, unoszenia partnerek, rzuty i przewroty oraz elementy sportów walki – połączone z muzyką stają się dla ćwiczących przyjemnym tańcem. Zgrabna sylwetka i naturalna gracja nie jest marmurowym posągiem zastygłego w bezruchu ładnie wyrzeźbionego człowieka. To swobodne i atrakcyjne poruszanie częściami ciała – BEZ WZGLĘDU NA ICH OBJĘTOŚĆ! Bezruch i udawana nonszalancja, czyli stłamszenie ruchliwości bioder, barków i tułowia są w wizerunku nieatrakcyjne. Ładny manekin nie przestanie być manekinem!

Ciało – KSZTAŁTY

Mam najpiękniejsze wykształcenie i w 100% autentyczne!

Wykształcenie człowieka może mieć większe znaczenie w odniesieniu do sylwetki. Kształt linii brzegowej ciała jest uzależniony od procesów wewnętrznych, zjawisko w naturze – naturalne. Jeżeli pozwolimy, aby ruch pobudzał wszystkie partie mięśni, wiązadeł i innych organów, spowodujemy taneczną formę wewnętrznego masażu wszelkich zakamarków naszej życiodajnej krainy – ciała.

Co na to nasz organizm? Wezwie „na dywanik” metabolizm i wyda mu polecenie: TAŃCZ! W przyjemny sposób ruch wyciągnie na parkiet tłuszcz, toksyny i rozrusza zastałe odcinki arterii. Zlikwidujecie zakazy prędkości poruszania się po wewnętrznych autostradach, będą śmigać transporty energii, wzrośnie spalanie tłuszczu (bez efektu jo-jo) i sprawniej przebiegać będzie wywóz nieczystości. Skóra zacznie aktywniej przylegać do zagospodarowanego terenu i w ten sposób zafundujecie sobie najlepiej skrojony na miarę garnitur – proporcjonalną sylwetkę.

Pomyślcie – ile to zaoszczędzi wydatków na ciuchy maskujące! Jędrność pośladków czy biustu to jeden z koszmarów przemijania młodości. A przecież sprężystość mięśni znajdujących się w tych partiach da się uzyskać ćwiczeniami fizycznymi. A partnerowanie w tańcu, np. na basenie, potrafi potroić efektywność nie tylko powiększania rozmiaru biustu. Niektóre ćwiczenia z pogranicza tanecznej akrobatyki tak wzmacniają pośladki, że firma zajmująca się technologią łupania orzechów rekrutuje u nas kadrę kierowniczą. Przyjdź i pomacaj, a uwierzysz. Mam najpiękniejsze wykształcenie i w 100% autentyczne!

Ciało – WIZERUNEK

Chcesz mieć firmę cenioną i atrakcyjną dla innych? Zastanów się, jak zarządzasz sobą?

Opozycjoniści twierdzą, że wizerunek nie jest tak ważny, jak wnętrze człowieka. Ale czy to znaczy, że wartości duchowe i umysłowe źle się czują w ładnym opakowaniu? A dlaczego więcej chętnych znajduje się do zgłębiania osobowości znajdujących się w atrakcyjnym ciele? Może to wizerunek sugeruje jakość i bogactwo wnętrza?

Osoby schludne, eleganckie, swobodne, naturalnie wyprostowane i promienne wyglądają tak, jakby cieszyły się na nasz widok. To zbliża i ułatwia relacje społeczne. PR-owcy przekazują tę wiedzę, angażując głównie umysł. To mózg ma pilnować naszych pozytywnych emocji i nastawienia w komunikacji, wydawać polecenia naszemu ciału – bądź atrakcyjny, otwarty i swobodny. Tak się jednak dzieje, że tylko jeden dział pracuje w tej firmie – głowa. Kiedy przychodzi czas na otwarcie ust i błyskotliwą prezentację lub negocjacje, mózg jest już znacznie obciążony. Widać to po oczach, sztuczności i nadskakiwaniu. Kto chce poznać głębię takiej osoby? Czy ona sama byłaby zainteresowana zwiedzaniem?

SAWARES zaprasza na najprzyjemniejszą restrukturyzację WASZEJ firmy! Co należy do zadań ciała, tam powinno być wypracowane i zapamiętane. Przyjemny powrót do naturalności. Zgrabnie poruszająca się prosta sylwetka, pewne stanie na nogach i harmonia w gestykulacji. Czysta gracja, szyk i promienność. Wystarczy okryć to schludnym ubraniem i już mamy kolejkę zwiedzających. Zapraszamy do poznania wrażliwości i empatii, czyli działu duchowo-emocjonalnego. Jak tu barwnie i słonecznie! Są wszystkie uczucia, odczucia, stany emocjonalne, kondycja psychiczna oraz intuicja. Każdy ma swoje miejsce i jest dopieszczony. Jak to możliwe?

Przyjdźcie i zatańczcie swoje emocje, pozwólcie im oddychać. W efekcie dział duszy będzie produkował autentyczne pozytywne nastawienie – atrakcja dla zwiedzających. Teraz można do akcji wprowadzić umysł. Wypoczęty, błyskotliwy, z dobrą pamięcią i intelektem u boku. Zdobywca towarzyski i biznesowy. Tak powinna pracować firma – CZŁOWIEK SUKCESU! Ta przyjemna restrukturyzacja może mieć jeszcze jeden wymiar – finansowy, zaoszczędzimy bowiem na wydatkach związanych z kosmetykami odmładzającymi. Organizm zadowolony z prężnego działania wszystkich sfer ma czas na dokonywanie bieżących napraw we własnym zakresie i zużycie materiałowe staje się mniejsze. Firma nie musi się obawiać kryzysu, bo zawsze będą chętni do jej zwiedzania i współpracy! Chcesz mieć firmę cenioną i atrakcyjną dla innych? Zastanów się, jak zarządzasz sobą?

Taniec

Najwspanialsze i najpiękniejsze w tańcu jest ZADOWOLENIE Z SIEBIE!

Nie bez powodu opis tańca umieszczamy na końcu. Oczywiście, swobodny i estetyczny ruch przy muzyce jest pretekstem warsztatów, ale uczestnicy tańczyć uczą się jakby mimowolnie, bez patosu towarzyszącego innym kursom. Poznajemy figury i kroki, pozycje i kombinacje, technikę i ekspresję. Wszystko to jest jednak sposobem na uzyskanie ciekawszego i poważniejszego efektu – całościowego rozwoju. Lęki, uprzedzenia, kompleksy i asekuracyjna nonszalancja w starciu z taneczną żywiołowością i ekspresją.

Od latyny i walca, poprzez akrobatykę hip-hopu aż po techniki jazzowe i baletowe. Dla każdego jest figura i nastrój, a ile frajdy z wyrzucania złości, goryczy, samotności i smutku, by promienieć radością i optymizmem! Barwna emocjonalność to nie wstyd, to bogata osobowość, która przy wsparciu asertywności może być charyzmo-twórcza. Autoterapia dostępna dla każdego i bez skutków ubocznych.

Dla większej pewności siebie dorzucimy udane partnerowanie oraz kilka zwariowanych fiflaków i salt. Nic tak nie uwalnia adrenaliny, jak powrót do zwierzęcych instynktów sprawności i zwinności ciała, co również jest u nas w zasięgu zwykłego śmiertelnika. Uwolnienie emocji, nawet negatywnych, pozwoli odetchnąć Waszej wrażliwości, którą wreszcie dopuścicie do głosu. Stąd już blisko do empatii – umiejętności cennej prywatnie i zawodowo. Każdy z nas ma pragnienia i doświadczenia – mając świadomość swoich, lepiej zrozumiemy czyjeś. No i ta sylwetka: pewna siebie i dumna podniesioną głową, a jednocześnie skromna opanowaniem emocjonalnym. Wszystko to oparte na chodzie progresywnym, np. w tangu oraz pionie tanecznym w walcu połączonym z baletowymi pozycjami rąk. Przyjemny taniec w służbie atrakcyjnej aparycji – da się zrobić. A co w tańcu jest najważniejsze? Najwspanialsze i najpiękniejsze w tańcu jest ZADOWOLENIE Z SIEBIE!

Teoria a praktyka

Warsztaty nie są nudnymi wykładami czy szablonowymi zajęciami kursowymi. To wiedza i praktyka w jednym, przekazywana w formie intrygującej i wciągającej przygody – poznawania siebie. To, że wiedzę i umiejętności możecie wykorzystać już następnego dnia albo w okolicznościach niespodziewanych, potwierdzają doświadczenia dotychczasowych uczestników.

Zajęcia warsztatowe opierają się na ćwiczeniach ruchowych podzielonych na 3 grupy: organiczność, taniec, technika. Warsztaty są przyjemnym i efektywnym rodzajem treningu, który skutkuje wzrostem kondycji i zakresu ruchowego ciała, naturalnie rozwija ładną sylwetkę, znacznie podnosi swobodę i elegancję ruchu oraz powoduje wydzielanie endorfiny – hormonu szczęścia, wywołującego doskonałe samopoczucie i zadowolenie z siebie.

Organiczność

Ćwiczenia mają na celu przywrócenie naturalnych właściwości fizycznych człowieka. Przewroty, gwiazdy, stanie na rękach i głowie oraz wiele innych specjalnie dobranych ćwiczeń gimnastycznych i tanecznych to solidna dawka pozytywnego zmęczenia. Zajęcia uruchamiają zwinność ciała, poprawiają kondycję i wzmacniają sylwetkę, przywracając jej także jędrne kształty. „Małpie szkolenie” pobudza organizm, rozluźnia i pozwala wyładować nadmiar nagromadzonych emocji oraz powoduje wzrost świadomości ruchowej i możliwości fizycznych organizmu. Niweluje skutki działania stresu na poziomie mięśniowym; przykurcz podkolanowy, blokada dolnej części pleców, barków i szyi oraz rozwija zdolności psychomotoryczne człowieka.

Taniec

Taniec jest jedną z rzadkich dziedzin działalności ludzkiej, w której człowiek angażuje się całkowicie: ciałem, duszą i umysłem. Taniec towarzyski, jazzowy, hip-hop oraz wiele innych technik, to bogactwo kroków, figur i pozycji ciała. Powstawały w różnych miejscach świata i kulturach. Ułatwiały kontakty i komunikację międzyludzką, wyrażanie emocji. Nie były czynnikiem stresującym, co obserwujemy obecnie po uczestnikach wielu kursów tańca. Taniec wypływa z organicznych potrzeb ruchowych człowieka, a znajomość figur jest narzędziem, którym powinniśmy posługiwać się naturalnie i swobodnie, a nawet spontanicznie.

Różnorodność tańców realizowanych na warsztatach pozwala na rozwijanie wielu partii ciała, a niektóre figury jazzowe można porównać doświadczeń kinezjologii edukacyjnej. Tańce latynoskie uruchamiają żywiołowość i ekspresję, również emocjonalną. Tańce standardowe wyzwalają naturalną elegancję i wdzięk. Harmonia ciała, płynność ruchu i niewymuszona gracja wpływają pozytywnie na aparycję i wizerunek. Taneczne partnerowanie rozwija swobodę w kontaktach międzyludzkich oraz empatię, co może mieć znaczny wpływ na rozwój inteligencji emocjonalnej.

Technika

Wiele elementów zawartych w technikach różnych tańców, może z powodzeniem służyć każdemu człowiekowi, jako skuteczny sposób wypracowania prostej sylwetki, ładnie prezentowanych barków, eleganckiej gestykulacji, zgrabnie poruszających się bioder, opanowanego chodu. Ćwiczenia wielu technik tanecznych mogą być realizowane na wesoło, a jednocześnie wyrabiać samodyscyplinę pracy nad swoim rozwojem. Znacznie poprawia to wizerunek człowieka i świadczy o jego kulturze. „Promienna” aparycja znacznie ułatwia kontakty businessowe i towarzyskie.

Wróć do informacji o warsztatach Active