Rozwijaj swoją charyzmę – będziesz jej potrzebować!

Rozwijaj swoją charyzmę – będziesz jej potrzebować!

Charyzmę można z powodzeniem nazwać kwintesencją kompetencji osobistych. Kto z nas nie chciałby wyróżniać się spośród innych, być interesującym dla otoczenia. Kogo nie pociąga wpływanie na innych, budzenie szacunku a nawet respektu. Tak bardzo nie chcielibyśmy być lekceważeni, że czasami pragniemy powodować w ludziach strach i uległość. Dlaczego? Bo podświadomie pociąga nas ludzka charyzma, podziwiamy ją u naszych idoli i marzymy o posiadaniu takiego wpływu na innych.

Czy charyzma może być nam w życiu potrzebna, czy wystarczy włączyć się do grupy podążającej za charyzmatycznym liderem? Bez wątpienia osobistą charyzmę musimy rozwijać. Ten zestaw umiejętności jest bardzo ważny w poszukiwaniu atrakcyjnego partnera, atrakcyjnego zatrudnienia albo atrakcyjnego klienta. Atrakcyjność lgnie do charyzmy. Menadżerowie również jej potrzebują, ponieważ w relacjach z podwładnymi, współpracownikami i przełożonymi ważne jest budzenie szacunku, respektu i poważanie. Osoby charyzmatycznej nikt nie lekceważy, wrogowie częściej zastanawiają się nad atakiem a otoczenie poddaje się jego wpływowi i atrakcyjności.

W czym tkwi sekret charyzmatyczności? Na pewno nie w teoretycznych regułkach,  zabiegach pielęgnacyjnych i markowej konfekcji. Charyzma to zestaw umiejętności, a więc praktyki a nie teorii. Mądre zasady, gustowne ubrania i podrasowany wygląd trzeba umieć prezentować, inaczej będzie to kolejne obnażenie naszych słabości, tylko ładniej przystrojonych. Charyzma bowiem zaczyna się na poziomie inteligencji, a dokładniej współpracy naszych szarych komórek. Emocje, ruch i umysł potrafią sobie przeszkadzać lub pomagać. Charyzmatycznego człowieka cechuje silne oddziaływanie symbiozą tych sfer. Inteligencja, mówienie, poruszanie się, modulacja głosem, logiczne myślenie, wyobraźnia już nie raz w naszym życiu współpracowały. W dzieciństwie podczas zabawy i w młodości przy rozwijaniu pasji. A skoro tak, to kiedyś te umiejętności uruchomiliście, teraz pora je obudzić i rozwijać. Charyzma to kwintesencja kompetencji osobistych, a te kompetencje to kwintesencja jakości naszego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *